Laost otsas

Vihmaussid kompostimiseks

0 out of 5

 30.00

 Vihmausside kaasamine orgaanika lagundamisse ja komposti tootmisesse on väga soovitatav. Nende lisamine tõstab oluliselt orgaanika(sh. biojäätmete) lagunemise kiirust, lisab väärtust valminud kompostile ning kergendab sinu enda tööd mis on seotud komposti tootmise protsessiga.

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

Vihmausside kaasamine orgaanika lagundamisse ja komposti tootmisesse on väga soovitatav. Nende lisamine tõstab oluliselt orgaanika(sh. biojäätmete) lagunemise kiirust, lisab väärtust valminud kompostile ning kergendab sinu enda tööd mis on seotud komposti tootmise protsessiga.Kõige olulisemad tööd mida vihmaussid Sinu eest teevad on segamine ja õhutamine. Ilma selleta on suur oht, et halvad bakterid hakkavad paljunema ning selle tulemusel, toidujäätmed halvasti lõhnama. Meie poolt müüdavad vihmaussid Eestikeelse nimega sõnnikuussid (Eisenia fetida) on kõige sobivam kohalik liik orgaanika efektiivseks ja kiireks töötlemiseks.

On väga laialtlevinud arvamus, et toidujäätmed haisevad! Tegelikult oleneb see sellest, kui hästi on tagatud hapniku ligipääs. Seetõttu on oluline alati veenduda, et kompostitaval ja vihmaussidele söödetaval materjalil on õige niiskus ja piisavalt süsinikurikast materjali, et tagada hapniku ligipääs. Süsinikurikas materjal on puitunud materjal nagu näiteks kuivanud puulehed, papp ja paber. Toidujäätmete töötlemisel on parim lahendus kasutada poolkõdunendud puulehti vihmausside pesana ning toidujäätmed segada lehtedega ja matta ülemisse kihti 10-20cm sügavusele.

Meie poolt müüdavad vihmaussid on pakendatud koos hulgalise pesamaterjali(puulehed) ja nende lemmik söögiga(toidujäätmed) selleks, et neil oleks ideaalne keskkond paljunemiseks.

Toote andmed:

Kaal: 10-15kg

Maht: 30-60L

Vihmausside kogus: 1-2kg(mõni tuhat vihmaussi eri suurustes ja kookonid)

 NB! Vihmausse transporditakse vaid koos tubaste vihmaussi kompostrite ja soojapidavate aiakompostritega. Muul juhul vaid ise järeletulemisega.

0 out of 5

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Jäta arvustus tootele “Vihmaussid kompostimiseks”