Vihmaussikompostrid

Vihmaussikomposter on sobilik eelkõige:

 • Lastele või haridusasutustele õppevahendina.
 • Majas või korteris elavatele kuni 4 liikmelistele peredele.
 • Neile kes soovivad propageerida keskkonnasõbralikku jäätmekäitlust.
 • Neile kellel puudub võimalus oma biojäätmed käitlemiseks ära anda.
 • Kalameestele või neile kes peavad kodus vihmausse söövaid lemmikloomi (kalad, siilid, tuhkrud, jne.)

Vermikomposter on mõeldud kasutamiseks siseruumidesse kuna vihmaussid vajavad võimalikult stabiilset temperatuuri vahemikus 15-25C. Mõned kraadid üles-alla nendele ohtlikud pole kuid mõjutavad oluliselt nende produktiivsust.

Kuna vihmaussikomposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides, siis on ka  sellel piirangud. See kui palju biojäätmeid suudab komposter läbi töödelda sõltub eelkõige kompostri pindalast, st et mida suurem komposter, seda rohkem suudab töödelda. Kompostri kõrgus või sügavus sealjuures olulist mõju tootlikusele ei avalda.  Põhjus on selles et kui on suur pindala siis saab toidujäätmed õhukese kihina pesa materjali peale asetada kuid kui sama kogus panna väiksesse kasti, siis on oht, et niiskust täis biomaterjal vajub kokku ja muutub anaeroobleks mis omakorda soodustab pahade baktrerite paljunemist. Need samad pahad bakterid on need mis panevad biojäätmed haisema ja vihmaussid hakkavad vätima neid kohti. Selleks et vihmaussikomposter korralikult toimiks on kõige olulisem asi valida õige suurusega kast vastavalt sellele kui palju on plaanis toidu jääke sinna sisse panna. Üks võimalus kuidas saab ületoitmisest tulenevaid probleeme vältida on see kui lisada köögi jääkidega koos sinna hulka paberit.

     See on kõige levinum hirm vihmaussikompostri soetamisel. Vastus on kindel ei sest aeroobne ehk hapnikuga biomaterjali lagunemine mingit haisu ei tekita. Kui materjal matta ja vältida ületoitmist, siis on komposter probleemide vaba!

     62cm(kõrgus)x62cm(laius)x43cm(sügavus)

     Free WordPress Themes, Free Android Games

     E-Pood Peida